Girona, în direct: ultima manșă a meciului (2-1)

Actualizați

96′

Min 90 (2-1): Șase minute se adaugă lui Benito Villamarín.

87′

Min 87 (2-1): Să-l vedem pe galbenul Paul, lovit clar de Romeu într-o luptă pentru balonul în aer. Ivorianul se descurcă prost, primind un ghiont major.

80′

Min 80 (2-1): Dublă schimbare la Betis: Pezzella și Canales pleacă, Edgar și Paul intră. Villamarín este răgușit pentru reprezentarea lui Canales.

70′

Min 70 (2-1): GOOOOOOOOOOOL al lui Betis!!!! GOOOOOOOOOL de Borja Iglesias!!!!! Cariera extraordinară și definiția galicianului, care semnează dubla.

65′

Min 65 (1-1): Nou înlocuitor la Betis: Luiz Henrique pleacă și Willian José acceptă.

62′

Min 62 (1-1): Hopa! Nouă șansă de pericol pentru Girona, care vine clar. Jonathan a cedat în fața lui Gutiérrez, al cărui șut a ajuns pe marginea fileului.

61′

Min 61 (1-1): Am petrecut timpul de întâlnire la Benito Villamarín. Încearcă să-l învingi pe Betis la Girona prin posesie. Canales a trecut și Carvalho a finalizat ultima încercare a lui Verdiblanca.

55′

Min. 55 (1-1): Pellegrini face o mutare: Aitor Ruibal intră și Martín Montoya părăsește terenul, larg aplaudat pentru revenirea în competiție după atâta vreme în doc uscat.

52′

Min 51 (1-1): Hopa! Girona la bataie! Lovitură muşcată de Reinier, care a ajuns în pădure să-l apere pe Rui Silva. Betis este salvat.

ora 19:36

Repriza a doua începe la Sevilla! Betis și Girona concurează pentru a doua parte a acestei a șasea zile de campionat.

19.20

Sfârșitul primei reprize. Betis este egal în acest moment cu Girona într-un meci complex pentru Verdiblancos. Borja Iglesias a egalat poarta lui Arnau, dar oamenii lui Pellegrini au fost blocați în atac.

19.14Iisus SevillanoIisus Sevillano

“Betisul nu se simte deloc confortabil în șocul celui de-al șaselea meci de ligă împotriva Girona. Echipa lui Michel a ieșit cu un curaj incredibil pe terenul lui Villamarín și cu o propunere destul de atractivă a mijlocașului, pentru că în spate a apărat cu trei benzi de fundași centrali, Miguel Gutiérrez pe stânga și Arnau pe dreapta, au fost protagoniștii mai multor acțiuni ofensive, în principal cea care a dus la primul gol al jocului.prin centru și a pus o minge în diagonală în inima zonei în care Arnau părea. a centrat mingea înainte să iasă Rui Silva, care a cerut mai mult de la apărătorii săi.La scurt timp, Betis a egalat dintr-un penalty, asta pe care Bernardo i-a făcut-o lui Rodri.Borja Iglesias l-a învins pe Juan Carlos.Dar de fiecare dată când Girona s-a apropiat de careul lui Verdiblanca a creat pericol. Reinier a avut 1-2 cu o lovitură de cap pe centru din nou a lui Miguel Gutiérrez, dar a terminat prea mult. D și mingea era centrată, acolo unde era portarul Betis. Apoi Luiz Henrique a reușit să introducă o minge care părea ploioasă la poziția sa, dar Bueno a salvat șutul brazilianului. Era timpul să vâslim împotriva lui Betis împotriva unui rival curajos”.

39′

Min. 39 (1-1): Ultimele minute din prima repriză, plus ce adaugă Ortiz Arias. Rui Silva s-a îndoit dacă va lua sau nu mingea după ce o pasă în spate a lui Pezzella a lovit un jucător de la Girona.

30′

Min 30 (1-1): Am ajuns la prima jumătate de oră de joc. Jocul continuă la Villamarín după golul lui Borja Iglesias.

22′

Min. 22 (1-1): Arbitrul Ortiz Arias îl trimite pe antrenorul Girona Míchel, care părăsește terenul în semn de protest.

cincisprezece’

Min. 15 (1-1): GOOOOOOOOOOOL de la Betis!!!! GOOOOOL de Borja Iglesias! Panda cea mai internațională a lui Betis este la egalitate după un sfert de oră.

13′

Min. 13 (0-1): PENALTI în favoarea lui Betis! Rodri a căzut în fața lui Bernardo, care a contactat Talayuel și Ortiz Arias a decretat pedeapsa maximă.

Șapte’

Min 7 (0-1): GOL de Girona! A marcat Arnau Martínez, care a primit foarte singur în careu pentru a-l învinge pe Rui Silva.

5′

Min 5 (0-0): Hopa!!!! Betis începe cu pericol! Frumoasa alergare a lui Álex Moreno, care a pus pasa de moarte dar nu a gasit un receptor. Stadionul Verdiblanco a fost foarte animat împotriva Girona.