Córdoba CF adaugă și continuă după ce a învins Rayo Majadahonda: rezultat, rezumat și goluri

[ad_1]

min 90+ Finalul meciului pe El Arcángel. Córdoba CF adaugă și continuă după ce a scăpat confortabil de Rayo Majadahonda. Blanquiverdele rămân lideri după numărul total de victorii câștigate în acest start de competiție. În plus, îi duc pe cei ai lui Germán Crespo la 22 de jocuri la rând fără să piardă în coliseum de pe malul râului. Duminică, la ora 18.00, se deplasează în Regatul León pentru a înfrunta o Cultural Leonesa care a pierdut sâmbăta aceasta cu 3-2 împotriva Racing Ferrol, care are și el 12 puncte.

min 90+ Tras de la intrarea în suprafață de Clavería pe care Carlos Marín (2-0) îl salvează fără incidente.

min 90+ La timpul regulamentar se adaugă trei minute (2-0).

minutul 90 Ultima schimbare la Rayo Majadahonda. Clavería intră în locul lui Sergio Llamas (2-0).

minute 85 Golul lui Cordoba. Gol de Simo. Spaniolul-marocanul, după un joc bun al echipei Blanquiverde, a trecut de golul vizitei după ce a profitat de o pasă în spate a lui Calderón (2-0).

minutul 83 Schimbare dublă la Rayo Majadahonda. Álvaro Portero și fostul jucător de la Cordoba Nando García intră pentru De Iriondo și Francis (1-0).

minutul 81 Lovitură de la marginea suprafeței de Guille Donoso care iese aproape de stâlpul din dreapta al porții lui Carlos Marín (1-0).

minutul 80 Centrare a lui Guille Donoso de pe aripa dreaptă pe care Carlos Marín (1-0) o salvează fără incidente.

minutul 78 Pasă de la Kike Márquez către Carracedo, dar fostul jucător de la Linares aruncă pe lângă (1-0).

minutul 74 Ultima schimbare la Córdoba CF. José Ruiz intră în locul lui Carlos Puga (1-0).

minutul 72 O pasă a lui Diarra către Antonio Casas, dar șutul lui Rambleño a trecut pe lângă bară (1-0).

minutul 70 A patra schimbare la Córdoba CF. Simo intră în locul lui Cédric Teguia, care renunță cu o problemă fizică (1-0).

minutul 66 Ritmul jocului a scăzut în a doua repriză. Blanquiverdei controlează jocul împotriva Rayo Majadahonda care încearcă să preia conducerea (1-0).

minutul 64 Cartonaș galben pentru excordobesista Guille Donoso pentru că a tăiat o contra lansată de Carracedo (1-0).

minutul 63 Primul cartonaș galben al meciului pentru verzi-albi Gudelj (1-0).

minutul 60 Schimbare triplă la Córdoba CF. Germán Crespo dă ​​intrarea lui Diarra, Kike Márquez și Casas pentru Álex Bernal, De las Cuevas și Willy Ledesma (1-0).

minutul 56 Schimbare dublă la Rayo Majadahonda. Diego Nogales i-a adus pe foștii cordobești Guille Donoso și Konáte pentru Jeisson și Mario García (1-0).

minutul 54 Cédric Teguia încearcă, dar șutul lui lovește un fundaș Majariego (1-0).

minutul 48 Prima intervenție de merit a lui Carlos Marín după un șut al lui Ofoli (1-0).

minutul 46 Repriza secundă începe în El Arcángel (1-0). Nicio schimbare la cele două echipe. Clubul raportează că sunt 11.538 de spectatori în coliseumul de pe malul râului.

minutul 45 Sfârșitul primei reprize la El Arcángel. Blanquiverdes, cu mult superioare Rayo Majadahonda în primele 45 de minute. Willy Ledesma, care are deja trei goluri la startul competiției, a fost autorul golului de la Cordouan.

minutul 43 Lovitură de colț a lui De las Cuevas condusă de José Cruz și salvată de portarul oaspeților (1-0).

minutul 38 Córdoba CF a insistat, nemergând ultima pasă pentru a-și mări avantajul (1-0).

minutul 30 Centru al trupei Carracedo pe care Néstor o atinge și iese lângă bara transversală a porții lui Álvaro Fernández (1-0).

minutul 28 Córdoba CF continuă să controleze jocul confortabil. Blanquiverdele, foarte verticale în atac, i-au dezarmat pe majariegos (1-0).

minutul 23 Cornerul luat de De las Cuevas a fost direcționat de José Cruz pe stâlpul din stânga porții lui Álvaro Fernández (1-0).

minutul 22 Córdoba a câștigat cu 2-0, dar Álvaro Fernández a scos un corner din șutul lui Carracedo (1-0).

minutul 20 Centrare de la Jeisson de pe extrema dreaptă la care David Rodríguez nu a ajuns. Echipa lui Majariego s-a mutat la El Arcángel după un start bun de la Córdoba CF (1-0).

minutul 15 Minute bune pentru Córdoba CF în atac. Javi Flores șutează sus din afara suprafeței (1-0).

minutul 13 Golul secund al lui Córdoba CF a fost încheiat cu un șut al lui Carracedo care a lovit stâlpul din stânga (1-0).

minutul 11 Golul lui Cordoba. Golul lui Willy Ledesma. Cel de la Torremejía, după o pasă magistrală a lui Javi Flores, l-a învins pe Álvaro Fernández (1-0).

minutul 10 Córdoba CF a primit din nou. Corner lansat de De las Cuevas pe care Cédric îl dirijează și Álvaro Fernández elimină pericolul.

minutul 4 Gol anulat împotriva lui Cordoba. Willy Ledesma, avansat, termină o centrare precisă a lui Puga și îl împinge pe Álvaro Fernández și al doilea de la Torremejía trimite mingea în fundul fileului. Arbitrul a anulat golul la cererea tușierului.

21:30 Meciul începe în El Arcángel după un respectuos minut de reculegere în memoria tatălui lui Javier González Calvo, președintele Córdoba CF. Blanquiverdei vizează a patra victorie consecutivă la startul competiției. Asistența medicală trebuia să se îngrijească de un adept de la capătul de nord.

21:10 anunță și Rayo Majadahonda cele unsprezece cu care vor încerca să învingă Córdoba CF. Diego Nogales se întâlnește cu Álvaro Fernández, Francis, Ofoli, De Iriondo, Pinillos; Mario, Salama, Sergio Llamas, Nestor; Jeisson și David Rodriguez.

Pe bancă sunt Lucho García (ps), Aldalur, Aberdin, Guille Donoso, Guardian, Ozkoidi, Konaté, Rahim, Nando García și Claverias.

ora 20:55 Dock Córdoba CF este compus din Felipe Ramos (ps), José Ruiz, Jorge Moreno, José Alonso, Manolillo, Ramón Bueno, Diarra, Adrián Fuentes, Sergio Benito, Simo, Kike Márquez și Antonio Casas.

ora 20:50 colegiu al întâlnirii este Guillermo Conejero Sánchez. Primul meci care fluieră pe Córdoba CF într-o carieră care acumulează opt ani între Second B și First RFEF.

20:40 Șase modificări la XI-ul de start de Córdoba CF comparativ cu cel pe care a jucat la Municipal de Barreiro împotriva Celta B. Germán Crespo a optat pentru Puga, Jose Cruz, Alex Bernal, Javi Flores, Miguel de las Cuevas și Cedric Teguiacare intră prin José Ruiz, Jorge Moreno, Diarra, Ramón Bueno, Kike Márquez și Simo, care nu va începe după o săptămână convulsivă pentru presupusa sa crimă de violență de gen.

20:35 Știm deja Compoziția Cordoba CF. Germán Crespo iese cu Carlos Marín sub bețe și o apărare de patru formată din Puga pe dreapta și Calderón pe stânga, cu José Cruz și Gudelj ca pereche centrală. Mijlocul este completat de Álex Bernal și Javi Flores cu Miguel de las Cuevas în față, Carracedo pe aripa dreaptă și Cedric Teguia pe stânga. Deasupra referinței se află Willy Ledesma.

19:30 Bună ziua! Începem transmisiunea noastră live a Cordoba CF – Rayo Majadahonda, în care vă vom prezenta minut cu minut tot ce se întâmplă înainte, în timpul și după meciul corespunzător zilei a patra a Grupei I Ligii Primei Federații. Blanquiverdele caută să-și ofere o nouă bucurie împotriva unei rivale care încă nu a câștigat după trei dueluri disputate.

Cu 21 de zile la rând fără a pierde în El Arcángel, blanquiverdele, care au înlănțuit trei victorii la rând la startul competiției, își doresc mai mult și, astfel, continuă să meargă spre obiectivul dorit. Mai mult, o fac cu un atac feroce, adăugând nouă goluri în cele trei jocuri. Într-adevăr, cei ai lui Germán Crespo, care va trebui să se confrunte cu caz simoÎn momentul de față, au cel mai bun atac dintre cele două grupe din categoria a treia a fotbalului național.

Vizavi va fi un Rayo Majadahonda mult renovat, care încă nu a lovit niciun pariu. Cu un punct din nouă posibil, majariegos, care au în echipă foști cordobesiști Dani Pinillos, Guille Donoso și Nando Garciaajunge la El Arcángel în căutarea unei surprize în fortăreața inexpugnabilă din Córdoba CF.

În timp ce cei doi tehnicieni confirmă Cozi de așteptare, vom trece peste previzualizarea meciului și posibilele XI-uri de start. Germán Crespo mai susține încă o zi absența Ekaitz Jimenezcare își continuă procesul de recuperare după accidentare.