Rezumatul și golurile meciului Wolverhampton-Manchester City (0-3) din ziua a 8-a

[ad_1]

17.09.2022 ora 15:48

este

Kevin de Bruyne și Erling Haaland i-au pedepsit pe Wolves cu două pase decisive și un gol în victoria cu 0-3 împotriva Wolves.

Securitatea defensivă pe care o prezentau Lupii sa prăbușit când șeful a vizitat

Doi jucători care vor marca succesele sezonului lui Manchester City, Kevin de Bruyne da Erling Halandpedepsit cu două pase decisive și, respectiv, un gol, un Wolverhampton Wanderers al cărui curaj a fost degeaba într-un joc pe care îl pierdea deja după 54 de secunde și care s-a jucat pe scurt timp de o oră, în motiv de expulzare din collins.

FISA TEHNICA

Prima ligă

LÂNĂ

MIC

CALENDAR

Wolverhampton

Jose Sa; Jonny, Collins, Kilman, Aït-Nouri (Semedo 81′); Nunes, Neves, Moutinho; Neto (Campbell 86′), Podence (Traoré 71′) şi Guedes (Hwang 71′).

orasul Manchester

Edison; Akanji, Stones, Ruben Dias, Cancelo; De Bruyne (Gündogan 72′), Rodri (Gómez 81′), Grealish (Palmer 77′); Bernardo Silva, Foden (Mahrez 72’) și Haaland.

Goluri

0-1 M.1 Grealish, 0-2 M.16 Haaland și 0-3 M.69 Foden.

Arbitru

Anthony Taylor. AT: Nunes (65′) şi Neves (67′) / Rodri (13′). TR: Collins (al 33-lea).

Incidente

Meciul aferent zilei a opta din Premier League 2022-23, disputat pe Stade Molineux. A fost păstrat un minut de reculegere în memoria Isabellei a II-a și toate tribunele au dedicat un minut de aplauze memoriei ei în minutul 70, căruia i s-au alăturat jucătorii ambelor echipe.

Securitatea defensivă pe care o arătau Lupii sa prăbușit când liderul a vizitat-o. Abia primiseră patru goluri în șase zile în premieră și primeau trei de la un City care s-a bucurat de o întâlnire liniștită, cu timp să dea piciorul de pe accelerație și să-și regleze forțele.

Plecarea lui a făcut posibil. Găsind crăpături acolo unde era putere prin viziunea De Bruyne care a trasat o acțiune în care a căzut pe bandă pentru a pune o bomboană la sosirea lui Grealish pe care a marcat-o la 54 de secunde. Orice abordare de partid a portughezilor Bruno Litera G s-a prăbușit la prima schimbare.

Echipa sa a arătat o problemă de atac cu o lipsă îngrijorătoare de pumn, doar trei goluri în favoare, iar împotriva lui City nu avea să fie mai puțin. Guedes a stârnit fiecare acțiune, pe cât de prezentă, pe atât de lipsită de succes la licitație. A avut egalitatea după patru minute, dar piciorul stâng l-a doborât Ederson.

Acele momente de speranță s-au stins când Haland Îi scot ruloul la plimbare. Un gol a fost respins Rodry pentru un fault evident asupra portarului, când devoratorul de goluri a apărut pentru sentință. Era în minutul 16, prima dată când găsise loc liber pentru pasul său. Iar pedeapsa pentru contoarele nemarcate este mai mult decât previzibilă. Mâna lui dreaptă ajustată din afara zonei după o amenințare, era inaccesibilă pentru A EI.

Speranțele lupilor se limitau la încercări de a Guedes și a dispărut când collins a pierdut avantajul la 33 de minute. O intrare foarte dură, cu un genunchi în partea inferioară a burtei Grealish și tacos într-o coapsă, cauzat de-a dreptul roșu.

Urmărește întreaga Premier League exclusiv pe DAZN. Abonați-vă acum, aveți o lună de probă gratuită!

Era sfârșitul zilei pentru o echipă care uneori a cedat și s-a mândrit cu repriza secundă, unde avantajul și acumularea de jocuri i-au invitat pe jucători să tragă un pui de somn dimineață. Dinamism Guardiola.

Dar când a început să pășească pe zona rivală, legătura dintre Raport da Guedes A dat speranță tribunelor, fostul Valencia a iertat cea mai clară șansă de a reînvia duelul, liber dintr-un punct la penalty pentru lovirea proastă a piciorului stâng, iar City a fost neiertător. Haland Și-a dorit mai mult de o zi în care a marcat pentru a-și extinde marea listă de marcatori, dar Sá l-a împiedicat cu o întindere bună.

Și nu se putea face nimic când Haland conectat cu DeBruynecare a inventat a doua sa asistență la mișcare Fodencare a trecut ultimul gol al unui Manchester City care își recapătă fermitatea departe de Etihad.