Grealish, stimulentul din rutina lui Haaland și un oraș care conduce

[ad_1]

cel chestionat Jack Greish El a pus noutatea, imboldul, în victoria clară din cetatea Wolverhampton a unui Manchester City care urcă în frunte. din cauza Erling Haland este deja un obicei, în afară de rutină. Norvegianul și-a urmărit golul în minutul 16, pe care englezul l-a făcut cu 50 de secunde pentru a ajunge la el. al unsprezecelea gol Premier în 7 jocuri și a stabilit un nou record: primul din liga engleză care a marcat în a lui primele patru partide în deplasare.

WOLVERHMAPTON

03

ORASUL MANCHESTER

0-Wolverhampton: Jose Sa; Jonny, Collins, Kilman, Ait-Nouri (Semedo, m.81); Neves, Nunes, Moutinho; Guedes (Boubacar Traoré, m.70), Neto (Campbell, m.86) și Podence (Hee-Chan, m.70).

3 – Manchester City: Edison; Stones, Dias, Akanji, Cancelo; Rodrigo (Sergio Gómez, m.81), De Bruyne (Gündogan, m.72), Bernardo Silva (Mahrez, m.72); Foden (Álvarez, m.72), Haaland și Grealish (Palmer, m.72).

Obiective: 0-1, m.1: Grealish. 0-2, m.16: Haaland. 0-3, m.69: Foden.

Arbitru: A.Taylor. L-a eliminat pe Collins (33) pentru cartonaș roșu direct. L-a mustrat pe Nunes (65) pentru localnici.

Incidente:
meci corespunzător zilei a opta din Premier League, disputat pe stadionul Molineux. A fost păstrat un minut de reculegere în memoria Isabellei a II-a și toate tribunele au dedicat un minut de aplauze memoriei ei în minutul 70, căruia i s-au alăturat jucătorii ambelor echipe.

vezi fisa jocului

Scorul de 0-2 din prima repriză plus demiterea lui Grealish de către Collins însuși din cauza unui tackle violent, le-a dat victoria celor de la Pep Guardiola, a culminat cu golul lui Foden în actul secund. performanță uimitoare de Kevin De Bruyne, ochii fotbalului City, primind printre rânduri, accelerând jocul și semnând două pase decisive. da regina Isabela a II-a plecat cu toate ceremoniile, mereu apetisantul prim-ministru de sâmbătă a revenit și el cu toată solemnitatea. Pentru gestul semnificativ din minutul 70 al celor 22 de jucători – au oprit meciul pentru a se alătura ovației monarhului pentru cei 70 de ani de domnie -, și prin imperativul norvegian.

Nu există tăcere mai perfidă decât cea a lui Haaland. Pare să trăiască singur, bucurându-se de singurătate ca un pustnic, în timp ce tovarășii săi o fac în companie. Dar omul de gheață care se aprinde în zonă este de fapt consecința firească a jocului asociativ „cetățean”, zgomotul care adoarme adversarii înainte de a izbucni din această tăcere, astfel încât deodată crește volumul. Leneș, dar înfometat, bărbatul a făcut doar a doua sa intervenție în joc, în timp ce s-a îndreptat spre cursă în trei sferturi, grație unei atingeri subtile de la fața lui Grealish. Doar doi pași cu sunet pas puternicaspect aproape de față și pan, lovitură joasă ajustată la bâtă.

Norvegianul monopolizează totul, gata să îndeplinească profeția lui Guardiola despre golgheterul din toate timpurile, dar criticatul Grealish a atras imediat atenția asupra lui. Primul său start Premier a fost imediat observat de către 50 de secundeeste în pedeapsă severă de la oraș la primul act de indisciplină a „lupilor”. Cei de la Lage au început să preseze în 4-3-3, și au trecut de prima linie de presiune a „cetățenilor”, a fost gata. DeBruyne primirea într-o schimbare de joc în dreapta, spre și unde tridentul măduvei „Wolves” nu s-a putut balansa, insuficient pentru a acoperi lățimea terenului.

Foden a primit într-o trupă și belgianul a dublat-o, accelerator și asistent de joc, pentru ca centrul lui să-l pună în buzunar pe Grealish. Cu toate acestea, a prescris talentul englezei în ciuda intermitenței sale exasperante și a transmis o clinică pe partea stângă, străpungerea în spațiu, plecând în fața paselor lungi pentru a rupe presiunea din terenul opus ‘Wolves’, ca atingerea cu care a trasat jocul golului lui Haaland pe sfert de oră.

City erau mai solvenți decât strălucitori. „Lobos” s-au înfruntat cu urechile ciulite, apăsând decisiv pe terenul advers, aplicându-se intens în duelurile individuale pentru a evita o ieșire curată a „cetățeanului” și frământând mingea, chiar mai mult decât „Sky Blues” de multe ori. . În mai multe rânduri, oamenii lui Lage au batjocorit presiunea din teren opus față de oamenii lui Pep cu mai multe alternative și sincronizarea perfectă a mișcărilor. Fundașii au îndrăznit să conducă la împărțire, cei doi bărbați ai formației -Neto și fostul jucător al valencianului Guedes- și-au combinat sprijinul pentru a juca față în față și a debifa break-urile și Putereca un ‘9’ fals, a dat continuitate venind sa primeasca in trei sferturi.

Niște lupi cu foarte bune maniere

Echipa lui Lage i-a provocat pe „Sky Blues” la dueluri în câmp deschis, de asemenea, posibile de călătoriile lungi ale talentaților ninsori, mereu lângă fundașii centrali pentru a ajuta din start. Dar, deși expuși, apărătorii „cetățeni” și-au arătat abilitățile și curajul de a apăra la câțiva metri în spate. „Lupii” și-au justificat și statutul de echipa cu cei mai puțini marcatori din Premier League -3 goluri în 7 meciuri-. Fără referință nouă –Diego Costa Încă nu a debutat, sunt cu o lovitură scurtă și doar Guedes i-a cerut lui Ederson o lovitură dintr-un unghi dificil. O lipsă gravă de putere din partea „Lupii” agravată de inocența lor. O jumătate de oră mai târziu, Collins a venit la o lovitură zburătoare în corpul lui Grealish. Piele de lup, dar până la urmă de miel.

Wolverhampton a continuat să se agațe de acele bune maniere cu mingea atât de lăudate de Guardiola, fără a recurge la o schimbare pentru a umple centrul apărării, după ce fundașul central a fost eliminat, unde Neves a fost plasat ca centru improvizat. Intențiile nobile nu s-au soldat cu goluri și City a trăit liniștit repriza secundă cu un alt gol fin ca singura noutate cu De Bruyne din nou ca accelerator și asistent.

De data aceasta, Haaland a decis să iasă din izolare pentru a se asocia cu semenii săi. A izbucnit în spațiu după o pasă a belgianului de pe aripa stângă, a atras atenția tuturor, l-a trimis la mijlocul terenului și a servit o centrare pentru finalizarea pe poziția ‘9’ de la Phil Foden. În așteptarea lui Arsenal, City urcă la putere, încurajat de un „nou” like Grealishun like obișnuit Foden și de obicei, Haaland.